Meie teenust kasutab

maja üle Eesti

Trükkimiseks sobiv variant

E-arvete tellimine mitmesse kanalisse

Korteriyhistu.net Üüriarvestuse moodulis menüüs Tulud ja kulud on võimalik e-arve kujul ostuarveid automaatselt importida. Selle eelduseks on hankijate e-arvete olemasolu Omniva keskkonnas. Vaikimisi tähendab see seda, et e-arved saadetaksegi hankijate poolt vaid Omnivale ning pangas automaatset tasumist püsimakselepingu abil ei toimu. Kui soovite siiski e-arveid tellida nii panka, kui ka Omnivasse tuleb arved.ee keskkonnas teha vajalikud seadistused.

NB! See kehtib vaid nende müüjate puhul, kes kasutavad e-arvete edastamiseks Fiteki (endine Itella) operaatoriteenust. Müüjad, kes edastavad enda e-arveid ise otse internetipanka ei saa saata Teile e-arvet Omnivasse.

Arved.ee konto loomine

Arved.ee portaalis peab korteriühistu juhatuse liige sisenema endale sobiva kanali kaudu. Kindlasti tuleb valida „Sisenen ettevõttena.

Pärast sisenemist kuvatakse need ettevõtted, kus Teil on Äriregistri andmetel esindusõigus. Seetõttu peab esmase registreerimise tegema korteriühistu juhatuse liige ja seejärel on võimalik lisada volitused ka teistele isikutele. Pärast ettevõtte valikut tuleb kinnitata kasutustingimused ja täita vajalikud kontaktandmed.

E-arvete tellimuste seadistamine

Et e-arved jõuaksid korraga Omnivasse ja panka tuleb menüüs E-arvete tellimused seadistada nii põhiarve, kui ka piiratud e-arve. Põhiarve tuleb tellida eArvekeskusesse, piiratud e-arve aga panka. See tähendab, et Omnivas näete täielikku e-arvet detailselt koos arveridadega, pangas aga vaid maksmisele kuuluvat summat. E-arve püsimakselepingu saab pangas sõlmida olenemata sellest kas e-arve on täielik või piiratud.

Teise arvekanali lisamiseks tuleb luua uus e-arve tellimus. Seda saab teha menüüs E-arvete tellimused viimases blokis. Esmalt tuleb valida arve esitaja. Kui sellelt hankijalt on juba tellitud põhiarve siis nüüd peaksite valima „Piiratud e-arve“.

Järgnevalt tuleb täita vajalikud väljad. Arve saatmise kanaliks saate valida endale sobiva panga. Kontonumbriks tuleb sisestada korteriühistu kontonumber selles pangas.

Pärast nupul „Tellin e-arve“ klõpsamist ongi piiratud e-arve tellimus lisatud ning antud hankija e-arved peaksid jõudma nii Omnivasse, kui ka panka. Kui pangas ei ole veel sõlmitud e-arve püsimakselepingut siis tuleb ka see internetipangas lisada.

Pärast e-arvete saabumist Omnivasse on võimalik ostuarved importida automaatselt korteriyhistu.net Tulud ja kulud vormile. Selle kohta on võimalik täpsemalt lugeda meie eelmisest peatükist E-arvete import.

Volituste lisamine

Soovi korral on võimalik ka teistele isikutele peale juhatuse liikme anda ligipääs arved.ee keskkonnale. Selleks tuleb avada menüüs Ettevõtte seaded alammenüü Volitamine. Pärast väljade täitmist tuleb klõpsata nupule „Lisa“ ning uus volitus ongi loodud. Volitatud isik saab samuti tellida ning soovi korral saata e-arveid. Uusi volitusi volitatav lisada ei saa.