Meie teenust kasutab

maja üle Eesti

Trükkimiseks sobiv variant

Laekumised

Perioodi laekumised saab sisestada enne ja pärast arvete kinnitamist. Perioodi laekumised peab sisestama enne perioodi sulgemist (perioodi sulgemine arvutab viivised ja määrab korterite lõppsaldod). Enne arvete kinnitamist sisestatud jooksva perioodi laekumised kajastuvad ka arvel ning nii on tasumisele kuuluv summa alati õige.

Laekumiste ükshaaval sisestamiseks ava moodulis Üüriarvestus menüü Laekumised ja klõpsa nupule Uus laekumine. Käsitsi saad sisestada näiteks kassa laekumised.

Kõige mugavam on laekumised importida otse pangafailist. Kui on kasutusele võetud viitenumbrid (ja maksmisel on viitenumber märgitud), siis seostatakse laekumised automaatselt õige korteriga. Viitenumbri(te) puudumisel peab laekumisele valima loetelust sobiva korteri.

Laekumiste importimiseks pangafailist peaksid algselt sisenema oma pangaprogrammi ning salvestama perioodi pangakonto väljavõtte failina (CSV, TH5, ISO_XML jne.). Erinevates netipankades on selleks erinevad võimalused. Mõne panga puhul on võimalik laekumised laadida pangaliidese vahendusel automaatselt.

Salvesta kontoväljavõtte fail enda arvutis kergesti ülesleitavasse kausta. Järgnevalt klõpsa nupule Laekumiste import. Seejärel klõpsa nuppu Browse või Vali fail (olenevalt arvuti töökeelest) ning vali fail sealt, kuhu selle salvestasid. Pärast faili valimist vali õige pangakonto ning klõpsa nupule Laadi fail.

Kuna laekumiste import toimub reeglina kuu algul, siis tuleb salvestada eelmise kuu konto väljavõte. Korduv laekumiste importimine ei ole soovitatav, kuna sama faili mitu korda importides on laekumised programmis topelt ning need tuleb hiljem ükshaaval kustutada.

Pärast laekumiste faili importimist on kõik viitenumbriga teostatud ülekanded seostatud vastava korteriga. Ülejäänud laekumiste puhul peaksid otsima abi maksja nimest või ülekande selgitusest.

Kui oled tabeli korrastanud ning eemaldanud esimesest veerust "linnukese" selliste laekumiste eest, mis ei ole seotud hooldustasudega (nt igakuine pangaintress), klõpsa nuppu Salvesta. Järgnevalt saad vaadata jaotuses Saldod tulemust (vt järgmine peatükk). Vajadusel saad hiljem laekumisi ükshaaval käsitsi parandada.

Viivise tühistamine

Kui soovid korteriomanikul tühistada eelnevalt arvestatud viiviseid saad seda teha nupuga Viivise tühistamine. Võid tühistada kas kogu viivise saldo või mingi osa sellest. Vastava summa saad ise valida.

Haldusfirma

Haldusfirma alt saad moodulis Üüriarvestus menüüs Laekumised importida kõikide ühisuste laekumised korraga. Pärast importimist näed ka majade laekumiste koondtabelit. Paremaks kontrollimiseks saad tabelit filtreerida kuupäevade lõikes.